Blog

Klimatyzacja w bloku lub wspólnocie mieszkaniowej

Montaż klimatyzatora stał się coraz bardziej popularny. Nie wyobrażamy sobie upalnego lata, bez przyjemnego chłodu wydobywającego się z klimatyzacji. Klimatyzacja może być też alternatywnym źródłem ogrzewania w okresie przejściowym jak i zimą, nowoczesne inverterowe modele, idealnie nadają się do chłodzenia jak i ogrzewania.

Jakie musimy spełnić formalności aby zamontować urządzenie w bloku lub wspólnocie mieszkaniowej ?

Przed montażem musimy zapoznać się z regulaminem panującym w danej spółdzielni lub wspólnocie. Ze względu na fakt braku balkonu lub tarasu umiejscowienie jednostki zewnętrznej może zajmować część wspólną budynku tj. dach lub elewacje. Dlatego bardzo ważne jest uzyskanie pisemnej zgody administratora budynku wraz z warunkami które musimy spełnić aby zgodnie z prawem  móc zamontować urządzenie w swoim mieszkaniu.

Wzór wniosku do SM o pozwolenie na wykonanie instalacji klimatyzacji. POBIERZ

Sam montaż powinniśmy zlecić uprawnionemu instalatorowi, który posiada stosowne pozwolenia:

  • Certyfikat F-GAZ dla przedsiębiorców, (zgodnie z art. 29 ustawy powinien posiadać przedsiębiorca prowadzący działalność i wykonujący czynności dla osób trzecich polegające na instalacji, konserwacji lub serwisowaniu, naprawie lub likwidacji urządzeń chłodniczych)
  • Uprawnienia elektryczne w zakresie eksploatacji i dozory urządzeń elektrycznych.

Przeszkolony instalator doradzi, dobierze i profesjonalnie wykona montaż. Uprawnienia firmy instalatorskiej, można sprawdzić wpisując jej NIP TUTAJ

 Powinniśmy zwrócić uwagę, iż wielu instalatorów posiada tylko uprawnienia dla personelu, które nie uprawniają do sprzedaży i montażu urządzeń chłodniczych. Co może przysporzyć nam sporo problemów podczas ewentualnej procedury reklamacyjnej u producenta urządzenia.

 Nie możemy zapomnieć o tym, że źle dobrany i zamontowany klimatyzator może być także uciążliwy dla sąsiadów. Klimatyzacja nie może pracować zbyt głośno, dlatego zgoda najbliższych sąsiadów też jest mile widziana. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, przy której nie trzeba prosić o zgodę na montaż klimatyzacji spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej tj. jeśli metraż balkonu wliczony jest do całkowitej powierzchni mieszkania. Jest to wtedy nasz prywatny teren, a więc możemy w nim zamontować klimatyzator.

 Tak więc aby spełnić wszelkie wymagania prawne i profesjonalnie wykonać montaż klimatyzacji w naszym mieszkaniu, polecamy skontaktować się z profesjonalnym instalatorem, który wykona montaż i dokumentacje w naszym imieniu.

KLIMATECH 04.02.2021

Klimatyzacja głogów balkon

Partnerzy

O nas

KlimaTech to firma kładąca duży nacisk na profesjonalne podejście oraz najwyżej jakości usługi. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam wypracować wysokie standardy pracy. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, chętnie dzielimy się naszą wiedzą w celu zoptymalizowania planowanej inwestycji. Obsługujemy klientów indywidualnych, biznesowych jak i instytucjonalnych. Wszystkie montowane przez nas urządzenia posiadają pięcioletnią gwarancję. Stawiamy na jakość i wiarygodność, jeśli szukacie Państwo firmy która profesjonalnie wykona planowana instalację zapraszamy do kontaktu.

Usługi

$

Klimatyzacja

$

Wentylacja

$

Pompy ciepła

Kontakt

Mickiewicza 63a Głogów

Salon stacjonarny

klimatech.glogow@gmail.com

+48 785 185 085